משה קצב נשאר בכלא? הפנסיה שלו עולה לנו יותר

 
עודכן 16:14 11/04/2016

נשיא המדינה לשעבר, שהורשע באונס, אמנם התבשר לאחרונה שלא ייצא לחופשי - אבל לא בטוח שמשלמי המסים, כלומר אנחנו, יכולים לחייך מההשלכות הכספיות: הודות להצמדת הפנסיה שלו לשכר הממוצע במשק, צמחה הפנסיה של האסיר מספר 1 בכמעט 30 אחוז תוך שש שנים

 
 
 
 
 

בשבועות האחרונים נלחם הנשיא לשעבר משה קצב על קיצור תקופת מאסרו. בשבוע שעבר דחתה וועדת השחרורים את הבקשה לקיצור מאסרו, עורכי דינו הודיעו שיערערו - ובינתיים רבים תהו מהיכן מממן קצב את ההליך המשפטי הכל כך יקר הזה.

 

ידוע שרבים מיהודי העולם השייכים לקהילה הפרסית תמכו בעבר בקצב, אבל - כך גם כולנו; כל אחד מאיתנו משלם לנשיא לשעבר לא מעט כסף בחודש. הפנסיה של משה קצב הולכת ותופחת, וכרגע היא עומדת על 58 אלף שקל נטו בחודש.

 

 
נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, יוצא לחופשה ראשונה מהכלא
נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, יוצא לחופשה ראשונה מהכלא צילום : חדשות 10
 

 

הפנסיה של הנשיא לשעבר, שהורשע בשתי עבירות אונס, עמדה לפני שש שנים על 46 אלף שקלים מתוקף תפקידו כנשיא, שר וחבר כנסת, אבל בארבע השנים וחצי הפנסיה הלכה וגדלה וכיום הוא זכאי ל-58 אלף שקלים, עלייה של כמעט 30 אחוזים.

 

הסיבה לכך נעוצה באופן חישוב הפנסיה שמקבל הנשיא לשעבר, והצמודה לשכר הנוכחי של הנשיא המכהן: בכל פעם ששכרו של נשיא מכהן עולה, והשכר הממוצע במשק עולה, עולה גם הפנסיה שלו.

 

 

בכל זאת, יצוין כי מקצב נשללו חלק מהטבות להן זכאי נשיא לשעבר, בשווי של כמיליון שקלים: הוצאות החזקת הבית בקרית מלאכי והוצאות רכב, למשל. אבל את הפנסיה הוא ממשיך לקבל. גם פוליטיקאים אחרים מאחורי סורג ובריח ממשיכים לקבל פנסיה שמנה: אהוד אולמרט מרוויח בחודש "רק" 37 אלף שקלים - ראש ממשלה מקבל את העלייה בשכרו בהתאם למדד המחירים לצרכן ולא לפי עליית השכר הממוצע במשק.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.