הצלחה לסוכני הביטוח: הפרסומת של "שוקה" תרד מהאוויר

 
עודכן 19:01 12/04/2016

הפרסומת המוכרת של חברת "ביטוח ישיר" בכיכובה של השחקנית שני כהן תרד באופן מיידי לאחר שבית המשפט אישר את תביעת לשכת סוכני הביטוח בטענה כי זו מהווה ביצוע של לשון הרע. האם סוכני הבדיחות לא יודעים לקבל חיצי ביקורת כשאלה מופנים לכיוונם?

 
 
 
 
 

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע אתמול (שני) שהקמפיין המפורסם של חברת "ביטוח ישיר", בו מככבת השחקנית שני כהן כדמותה של מזכירה של סוכן הביטוח "שוקה", יירד מהמסכים לאחר שלשכת סוכני הביטוח הגישו נגד החברה תביעה על ביצוע לשון הרע. "ביטוח ישיר" הגישה בקשה לעיכוב הורדת הפרסומת, אך זו נדחתה. בעקבות תביעת הלשכה עולה השאלה מדוע סוכני הביטוח לא יודעים לקבל ביקורת?

 

 
נעלב. יהושע "שוקה" צוער, "שוקה" האמיתי
נעלב. יהושע "שוקה" צוער, "שוקה" האמיתי צילום : צילום מסך
 

"בית המשפט קבע שמי שחושב שניתן לבזות בפרסומת את סוכני הביטוח קיבל נוק אאוט", אמר נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברומביץ', "עשו לסוכני הביטוח הכפשה ושיימינג עסקי ברמה הגבוהה ביותר. חופש הביטוי הוא לא חופש הביזוי, מי שרוצה להתחרות איתנו שיעשה זאת בפייר פליי. לא ניתן להתחרות איתנו, לא בשקיפות ולא בהגינות".

 

גם יהושע "שוקה" צוער, "שוקה" המקורי", אמר בציניות כי הדמיון בינו לדמות של "שוקה" היא מקרית לחלוטין: "לא אני הגשתי את התביעה אבל מאוד נעלבתי, זה מכפיש את העיסוק. אתן אנחת רווחה רק אם בית המשפט העליון יאשר את הפסיקה, כי הפרסומת פגעה בפרנסה מכיוון שלקוחות חדשים מתייחסים לסוכני ביטוח כמו בפרסומת".

 

 

האם סוכני הביטוח היו צריכים לצאת כנגד הפרסומת בדרך יותר מעודנת מאשר לפנות לבית המשפט? כתבת הצרכנות דפנה הראל כפיר בהחלט חושבת שכן: "הייתי מייצרת קמפיין נגדי שמביא את היתרונות והשבחים של סוכני הביטוח, לבוא לבית המשפט בדרישה כזו זה משהו שמעורר תהייה בעיניי".

 

"כל גוף חדש שבא עם שיטה וצורה חדשה לנהל דברים צריך להסביר במה הוא שונה מהאחרים", אומרת ג'קי גורן, מרצה לייעוץ אסטרטגי ומנהלת השקעות חברתיות, "כנראה שהם לא מצליחים לתת מענה על השולחן ומחפשים שיעזרו להם מסביב, לדעתי זה סימן לחודשה. אם מייצרים ערך ללקוחות הם יכולים להוכיח את זה בעשייה ולא בעצירה של מישהו חדש שמנסה לתת שיטה חדשה".

 

 
"הכפשה ושיימינג". נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברומביץ'
"הכפשה ושיימינג". נשיא לשכת סוכני הביטוח, אריה אברומביץ' צילום : צילום מסך
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.