סיפור של אטימות: ניצול השואה בן ה-101 שנרדף בידי ההוצאה לפועל

 
עודכן 16:06 29/05/2016

ביום בהיר אחד הודיעו למשה פריד כי חוב של 64 אלף שקלים, שלטענתו כלל אינו שייך לו, תפח למיליון ומאתיים אלף שקלים."לפני הקבר דורשים ממני סכומים כאלו", הוא אומר

 
 
 
 
 

משה פריד בן ה-101 שרד את זוועות השואה באירופה - אולם את ההוצאה לפועל הוא מתקשה לשרוד.

 

יום בהיר אחד הודיעו לפריד כי חוב של 64 אלף שקלים שמנסים לשייך לו, תפח למימדים של מיליון ומאתיים אלף שקלים. החוב כלל אינו שלו לטענתו, אך את פקידי ההוצאה לפועל זה לא כל כך מעניין.

 

"הגעתי לגיל 100 בלי משפטים ובלי חובות", סיפר משה בראיון לתכנית "הכל כלול", "יום אחד קיבלתי פתק על חוב זר, שלא שייך לי בכלל. כל החיים שלי עבדתי, הייתי עסוק בעבודה".

 

 
משה פריד. "יום אחד קיבלתי פתק על חוב זר"
משה פריד. "יום אחד קיבלתי פתק על חוב זר" צילום : חדשות 10
 

"בחיים לא הרווחתי סכום כזה. לפני הקבר דורשים ממני סכומים כאלו".

"במכתב היה כתוב כי אם לא אשלם את הכסף, ישנו את המנעולים בבית וישנו לי את הביטחו הלאומי", המשיך, "איך יכול להיות שאני חייב יותר ממליון שקלים? בחיים לא הרווחתי סכום כזה. לפני הקבר דורשים ממני סכומים כאלו".

 

תגובת רשות האכיפה והגביה: "ראשית יובהר כי הליך הפינוי של החייב אינו עומד על הפרק, וכי יתקיים דיון בסוף החודש בפני ההוצאה לפועל, בדבר הדרך הנכונה לממש את הנכס מבלי לפגוע בזכותו של החייב לגור בו עד סוף חייו. יודגש כי מדובר בחוף של 1.2 מיליון שקלים בשני תיקים, ע"ש החייב, אישתו המנוחה ובנו, שנפתחו לפני 26 שנה, וכי האזהרות בתיק נמסרו כדין".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.