בואו לכעוס עליי: הקמפיין החדש של ארקיע נתפס כסקסיסטי

 
עודכן 17:15 08/06/2016

הקמפיין החדש של חברת ארקיע מעורר סערה - האם היא מוכרת בזול... את הדיילות שלה? הגולשים קראו לחברה להסיר את התמונות הנתפסות כסקסיסטיות, בארגוני הנשים קוראים למסע הפרסום "משפיל ומבזה", ובארקיע מבטיחים שבסדרת המודעות הבאה יהיו גם גברים

 
 
 
 
 

קמפיין חדש של חברת "ארקיע" מעורר בימים האחרונים סערה ברשת. הקמפיין, לקראת הטיסות לקיץ הקרוב, מפורסם על גבי שלטי חוצות ובו דיילות החברה הן המוטיב המרכזי - עם מבט מפתה, שיער פזור, מחשוף - לצד נופי הערים בחו"ל אליהן טסה חברת התעופה.

 

>> לכתבות נוספות מתוך "הכל כלול"

תיעוד: קטטה המונית בחוף גיא בכנרת

ניצול השואה בן ה-101 נרדף בידי ההוצאה לפועל

האם אתם משלמים את חשבון החשמל של השכנים?

 

התקשרנו היום לארקיע לשאול מה התשובות שהם נותנים ללקוחות לגבי הקמפיין הזה. "זה קודם כל לטוס ארקיע", ענתה נציגת השירות, "בעיניי זה דבר יפה, זו דיילת ארקיע המציגה את מקום העבודה שלה. לא הסתכלתי על המחשוף, הסתכלתי על הפנים היפות שלה".

 

 
נציגת השירות הסבירה: "לא הסתכלתי על המחשוף, אלא על הפנים היפות שלה"
נציגת השירות הסבירה: "לא הסתכלתי על המחשוף, אלא על הפנים היפות שלה" צילום : ארקיע
 

הגולשים ברשת לא התרצו מהתשובות הללו, והעלו פוסטים נזעמים הקוראים להסרת הקמפיין או לשינויו. גם ארגוני נשים החלו במחאה נגד הקמפיין, וגילה אושרת, יו"ר ארגון ויצו, אומרת: "זוהי פרסומת סקסיסטית המקבעת סטריאוטיפים של חלוקת תפקידים בין גברים ונשים, כשהתפקידים של הנשים הן אירוח ובילוי. יש פה משום החפצה של הדיילות שמזמינות את האורחים לטוס איתם למקומות של אירוח ובילוי. איפה הגברים בעלי התפקידים בטיסה? איפה הטייסים? איפה הדיילים? אני מניח שאם זו היתה פרסומת לטיסות עסקים, היינו רואים אותם שם. זו פרסומת לא ראויה שמשפילה ומבזה נשים, ואני קוראת לארקיע להסיר אותה".

 

מארקיע נמסר בתגובה: "כוונת הפרסומת הייתה לתת במה לדיילות ארקיע שהן מקור אמיתי לגאווה עבורנו ולהזמין את הנוסעים לטוס איתן ליעדים נבחרים. השימוש בגוף ראשון כמו גם בשמן הפרטי נועדו אך ורק לתת תחושה שההזמנה הינה אישית ללא כוונה או ניסיון לרמיזה אחרת. בפעימה השניה של הקמפיין, שתוכננה מראש ומפורסמת בימים האחרונים בעיקר במדיה המודפסת, מופיעים גם דיילים גברים".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.