הפנייה האישית של מנכ"ל הדסה: בואו אלינו – ונקצר לכם את התורים לטיפולים הרפואיים

 
עודכן 18:38 16/06/2016

בצעד חריג, שלח המרכז הרפואי הדסה סמסים לאלפי אנשים בשמו של מנכ"ל המרכז, פרופסור זאב רוטשטיין, בו הוא פנה לקהל בבקשה שאלה יפנו להדסה כדי לקבל את טיפוליהם הרפואיים, ובתמורה לכך תוריהם לטיפולים עצמם יקוצרו. הצעד המפתיע, לדברי רוטשטיין, יוביל לשיפור המצב הכלכלי של המרכז וגם ברמת הטיפול במטופלים

 
 
 
 
 

בשבוע שעבר הגיעו למכשירים סלולריים רבים הודעות מפרופסור זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, בהם הוא מציע למקבלי ההודעות להגיע להדסה ולקצר את התורים שלהם בהמתנה לטיפולים רפואיים. בראיון לתוכנית "הכל כלול", אמר היום (חמישי) רוטשטיין: "התגובות היו פנטסטיות, יש לנו את האפשרות לעבוד יותר".

 

"מדובר בהתייחסות אישית של מנכ"ל הדסה, דבר המבטא בצורה חזקה מאוד את הכמיהה שלי לתת לציבור את מה שהוא בעצם רוצה, שזה טיפול איכותי וזמין", אומר רוטשטיין. "אנחנו הראשונים המצטרפים ליוזמת משרד הבריאות לקיצור התורים, ואנו מציעים לציבור טיפולים זמינים ואיכותיים".

 

 
צעד חריג ומפתיע. פרופסור זאב רוטשטיין
צעד חריג ומפתיע. פרופסור זאב רוטשטיין צילום : חדשות 10
 

רוטשטיין אומר כי יכולתו של בית החולים תיבנה בעקבות המהלך שלו: "מבחינת התשתיות אנחנו נמצאים בנקודה מאוד מעניינת שבה אנחנו משמישים את בית החולים הישן ואת חדרי הניתוח הישנים שמסיימים את השיפוץ שלהם, ויש לנו גם טכנולוגיה חדשה שרכשנו. יש לנו את האפשרות להגדיל את מה שאנחנו עושים, לעבוד קשה יותר". הוא אף מוסיף כי הוא חושב שעובדי הדסה צריכים לעבוד קשר עבור הציבור, דבר שיוביל להגדלת ההכנסות של בית החולים, כך שמבחינה כלכלית הוא יתייצב. "זהו גם פתרון כלכלי וגם פתרון לצרכי האוכלוסייה", הוא אומר.

 

 

"התשתיות שלנו בהדסה מאפשרות לי להרחיב את הפעילות ולעזור לציבור יחד עם העזרה לעצמנו, לקחנו את זה באופן האישי ביותר", אומר רוטשטיין. "המימד הזה של אהבת הציבור להדסה, שהיא חוזרת להיות מה שהייתה, מפיח בי הרבה מאוד אנרגיות כדי לרוץ קדימה, וזאת למרות כל הקשיים שיש".

 

 
השינוי בדרך? בית החולים הדסה
השינוי בדרך? בית החולים הדסה צילום : חדשות 10
 

למרות שאין ספק כי כוונתו של רוטשטיין טובה, לא כולם מרוצים לחלוטין מהמהלך: "אני חושבת שזה טיפה מאוחר מדי", אומרת היועצת האסטרטגית קרן ברק. "כל הרפורמה בבריאות הייתה יכולה להסתכם בזה שיגדילו את תקני הרופאים כך שבמקום שרופא בכיר יסיים לעבוד בשעה 15:00 הוא יסיים בשעה 20:00. צריך להגדיר את התקנים ושעות העבודה". מהצד השני, גליה וולוך, מנכ"ל נעמת, אמרה כי היא מקווה שהמהלך יצליח: "קוראת לכל המרכזים הרפואיים לקחת ממנו דוגמא, אני מאוד מקווה שזה יצליח ויהיה אפקטיבי".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.